Nawozy fosforowe

Nawozy fosforowe

Nawozy fosforowe - nawozy mineralne, których głównym składnikiem jest fosfor, makroelement w odżywianiu roślin, składnik białek, fityny, także organicznych kwasów nukleinowych ortofosforanów i metafosforanów.

 

Nawozy, których główny składnik stanowi fosfor pomagają w zwiększeniu jakości roślin uprawnych, za to nie są bardzo skuteczne przy zwiększaniu ilości plonu. Fosfor wraz z potasem sprzyja zrównoważeniu gospodarki węglowodanowej (cukrowej) roślin, a dodatkowe zastosowanie azotu sprzyja lepszemu wzrostowi i rozwojowi roślin. Niedobór fosforu hamuje wzrost roślin.

 

Fosfor na początku stosowania pobierany jest przez rośliny w ilości do 30%, reszta zatrzymywana jest przez glebę, jednak wraz z upływem czasu stosowania fosforu, w kolejnych latach jego przyswajalność przez rośliny wzrasta do nawet 60%.

 

Do najważniejszych nawozów fosforowych należą:

- superfosfaty, superfosfat podwójny  - który jest  mieszaniną fosforanu jedno wapniowego i siarczanu wapnia. Fosforan jedno wapniowy rozpuszcza się w wodzie, przez co jest łatwo przyswajalny przez rośliny, superfosfat pojedynczy pylisty, superfosfat pojedynczy granulowany, superfosfat potrójny granulowany.

- precypitat - będący fosforanem dwu wapniowym ,

- supertomasyna  - otrzymywana przez stapianie fosforytów z sodą i krzemionką,

- termofosfaty,

- metafosforany,

- niektóre mączki nawozowe - mączki fosforytowe, mączki kostne,

- polifosforany.

Reklama w portalu

Nawozy, Nawóz

Nasz portal oferuje szereg różnych wariantów reklamy dopasowanych do potrzeb klientów. Ceny benerów reklamowych zaczynają się już od:
50 zł netto! za miesiąc
Wszelkie osoby zainteresowane zamieszczaniem banerów reklamowych w naszym serwisie, promocją swoich produktów, usług, filmów, imprez czy ogłoszeń zapraszamy do kontaktu.


OFERTA REKLAMOWA

Rolniczy newsletter

Nawozy, Nawóz

Rolniczy newsletter - z nami nie przegapisz żadnej wiadomości z interesującej cię branży rolnej. Zamów newsletter z najnowszymi informacjami z portalu rolnicy.com.


ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Partner portalu

Nawozy, Nawóz

Zapraszamy do współpracy z naszym portalem wszystkie osoby zainteresowane. Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy, między innymi oferujemy bezpłatne zamieszczanie filmów rolniczych, informacji o imprezach, produktach, firmach, ogłoszeń, informacji prasowych. Istnieje też możliwość wymiany banerów.


PREZENTACJA RÓŻNYCH MOŻLIWYCH FORM WSPÓŁPRACY

Nawozy, Nawóz

ZAPRASZAMY DO ZAMIESZCZANIA DARMOWYCH OGŁOSZEŃ
Do państwa dyspozycji oddajemy cztery serwisy umożliwiające zamieszczanie ogłoszeń.

agrojob.pl - oferty pracy w rolnictwie.
agroogloszenia.pl - serwis z ogłoszeniami rolniczymi, bardzo duży wybór branż.
ogłoszenia rolnicze - dział z ogłoszeniami portalu rolnicy.com
ogłoszenia swojacy.com - dział z ogłoszeniami portalu swojacy.com