Nawozy mineralne

Nawozy mineralne

- nawozy sztuczne, substancje chemiczne lub przetwarzane, produkowane i dostarczane przez wytwórnie przemysłowe. Mają działanie wzbogacające glebę w składniki mineralne, wymagane do rozwoju roślin i poprawienia struktury gleby, regulacji jej kwasowości.

 

Stosowanie nawozów mineralnych w nadmiarze jest szkodliwe dla gleby, a tym samym dla organizmów w niej żyjących. Poza tym spływy z nawożonych pól powodują użyźnianie zbiorników wodnych, przyczyniając się do rozwoju roślin wodnych i glonów, które rozkładając się zużywają tlen, co skutkuje wymieraniem organizmów i zanieczyszczeniem wody.

 

 

Rodzaje nawożenia

- nawożenie przedsiewne, gdy nawozy wprowadza się do gleby przed siewem roślin, - nawożenie siewne stosuje się jednocześnie z siewem nasion.

- nawożenie pogłówne gdzie nawozy są dostarczane do gleby w trakcie wegetacji roślin, - można zastosować także nawożenie donasienne, mocząc nasiona w roztworach mikronawozów.

Reklama w portalu

Nawozy, Nawóz

Nasz portal oferuje szereg różnych wariantów reklamy dopasowanych do potrzeb klientów. Ceny benerów reklamowych zaczynają się już od:
50 zł netto! za miesiąc
Wszelkie osoby zainteresowane zamieszczaniem banerów reklamowych w naszym serwisie, promocją swoich produktów, usług, filmów, imprez czy ogłoszeń zapraszamy do kontaktu.


OFERTA REKLAMOWA

Rolniczy newsletter

Nawozy, Nawóz

Rolniczy newsletter - z nami nie przegapisz żadnej wiadomości z interesującej cię branży rolnej. Zamów newsletter z najnowszymi informacjami z portalu rolnicy.com.


ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Partner portalu

Nawozy, Nawóz

Zapraszamy do współpracy z naszym portalem wszystkie osoby zainteresowane. Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy, między innymi oferujemy bezpłatne zamieszczanie filmów rolniczych, informacji o imprezach, produktach, firmach, ogłoszeń, informacji prasowych. Istnieje też możliwość wymiany banerów.


PREZENTACJA RÓŻNYCH MOŻLIWYCH FORM WSPÓŁPRACY

Nawozy, Nawóz

ZAPRASZAMY DO ZAMIESZCZANIA DARMOWYCH OGŁOSZEŃ
Do państwa dyspozycji oddajemy cztery serwisy umożliwiające zamieszczanie ogłoszeń.

agrojob.pl - oferty pracy w rolnictwie.
agroogloszenia.pl - serwis z ogłoszeniami rolniczymi, bardzo duży wybór branż.
ogłoszenia rolnicze - dział z ogłoszeniami portalu rolnicy.com
ogłoszenia swojacy.com - dział z ogłoszeniami portalu swojacy.com